Nowy numer 45/2018 Archiwum

Papież na trudne czasy

Wybór na papieża kard. Jorge Mario Bergogliego ucieszył o. Dariusza W. Andrzejewskiego, proboszcza parafii Świętej Trójcy w Cielądzu.

– To pierwszy od 167 lat papież zakonnik – mówi o. Dariusz W. Andrzejewski ze Zgromadzenia Ducha Świętego. – To także pierwszy jezuita, który zasiada na Stolicy Piotrowej. Jest to znamienne, gdyż jezuici ślubują dodatkowo posłuszeństwo papieżowi. Uderzają jego skromność i pokora. Wskazuje na to również przyjęcie imienia Franciszek. Pamiętam, kiedy zostali wybrani Jan Paweł II i Benedykt XVI, na Placu św. Piotra był krzyk, aplauz, a tutaj Franciszek pochyla głowę i prosi o modlitwę. Widać, że Duch Święty działa na przekór wszelkim bukmacherom i spekulacjom medialnym. Wybór jezuity na papieża wskazuje na to, że Kościół znalazł się naprawdę w trudnych czasach. Historia pokazuje, że kiedy Kościół był wyjątkowej potrzebie, następcą św. Piotra zostawał zakonnik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy