GN 2/2019 Archiwum

Polka po kutnowsku

W poniedziałek 18 marca w SP 1 w Kutnie odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Na spotkanie w ramach grantu oświatowego „Kutno, moje miasto”, dotyczącego edukacji regionalnej, przybyli również rodzice dzieci. Oryginalne stroje i przyśpiewki wywarły duże wrażenie na dorosłych i ich pociechach. Największą atrakcją był pokaz tańców regionalnych. W rytm muzyki granej przez kapelę dzieci miały okazję nauczyć się – pod kierunkiem artystów – podstawowych kroków polki kutnowskiej. O sprawny przebieg spotkania zadbały Agnieszka Ciesielska, Mariola Lewandowska i Jadwiga Rojewska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy