Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uczta kinomana

– DKF to wspólne poddawanie się magii, jaką jest kino – mówi Grzegorz Pieńkowski. W Miejskim Ośrodku Kultury w Skierniewicach obchodzono jubileusz 35-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Eroica”.

Trzydniowe obchody rozpoczęły się 12 marca. Jak na świętowanie przystało, sympatycy kina mieli swoją ucztę. Delektowali się oglądaniem klasycznych filmów: „Przeminęło z wiatrem”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” oraz „Kocham kino”. Na przystawkę zorganizowano spotkania z zaproszonymi gośćmi. Skierniewiczanie wysłuchali prelekcji Grzegorza Pieńkowskiego, przewodniczącego Polskiej Federacji DKF.

– DKF to wspólne oglądanie, przeżywanie, odczuwanie. To wspólne poddawanie się magii, jaką jest kino – mówił Grzegorz Pieńkowski, który wcielił się również w rolę prowadzącego spotkanie z Grażyną Torbicką. Znana dziennikarka opowiadała o swojej pasji, jaką jest kino, o spotkaniach z twórcami i ulubionych filmach. – Kocham kino między innymi dlatego, że łączy przedstawicieli różnych sztuk: literatury, muzyki, aktorstwa, malarstwa czy fotografii – mówiła G. Torbicka. Wyrazy szacunku od zaproszonych gości otrzymała Krystyna Piotrowicz, dzięki której skierniewicki DKF „Eroica” jest jednym z prężniej działających klubów filmowych w Polsce. Kolejnym marzeniem pani Krystyny jest zorganizowanie cyklu spotkań filmowych dla przedziału wiekowego 50+, a także stworzenie klubu dyskusyjnego dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Spotkania skierniewickiego klubu filmowego odbywają się w każdy wtorek, a projekcje filmów poprzedzone są prelekcjami, dyskusjami lub spotkaniami z aktorami. Kluby filmowe mają pogłębiać wiedzę na temat sztuki, jaką jest kino, a także popularyzować ją. Dlatego wyświetlane filmy cechują wysokie walory artystyczne lub poznawcze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama