Nowy numer 3/2019 Archiwum

Franciszek – nowy Piotr

Biskup Andrzej F. Dziuba w bazylice katedralnej w Łowiczu przewodniczył Mszy św. w intencji papieża Franciszka.

We wtorek 19 marca, w uroczystość św. Józefa, na wieczornej Eucharystii w intencji nowego papieża zgromadzili się bp senior Alojzy Orszulik, duchowieństwo, siostry zakonne i świeccy, a wśród nich przedstawiciele władz Łowicza – burmistrz Jan Krzysztof Kaliński i przewodniczący Rady Miasta Henryk Zasępa.

– Oto ten włoskiego pochodzenia jezuita staje się naszym Piotrem – mówił w czasie homilii bp Andrzej F. Dziuba. – W kategoriach wiary posługa Franciszka, naszego nowego pasterza, wpisuje się w dziedzictwo Abrahama, dziedzictwo Józefa i dziedzictwo Biedaczyny z Asyżu. I tylko wierna tym wielkim postaciom posługa będzie owocować i stanie się umocnieniem na wszystkie pokolenia, bo Franciszek – nowy Piotr – to skała, na której będzie budowany dalej Kościół.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy