Nowy numer 44/2020 Archiwum

Biskup zaprasza

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową na Starym Rynku w Łowiczu odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży, połączony z konkursem palm wielkanocnych.

Oto treść zaproszenia, jakie kieruje do młodzieży na ten dzień bp łowicki Andrzej F. Dziuba:

Drodzy Młodzi Przyjaciele, Dziewczęta i Chłopcy,

Z wielką radością pragnę skierować do Was słowa zaproszenia na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Nasze coroczne spotkanie odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową, w tym roku 24 marca br. Chcę, abyśmy w tym spotkaniu razem mogli przeżyć czas naszej łączności z Chrystusem w tajemnicy Zbawienia. Przygotowuje nas do tego czas Wielkiego Postu i szczególne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Ufam, że w nich uczestniczycie w swoich parafiach, doświadczając bliskości Jezusa i rozważając, czym dzisiaj dla każdego z Was jest droga powołania, jak ją odkryć i jak w mądrości wiary i miłości ją kształtować.

Jezus wobec apostołów wyrzekł słowa: „Wy jesteście solą ziemi...” (Mt 5,13). Dzisiaj te słowa mocno brzmią w naszych uszach w Roku Wiary. Tak ważne jest, by ufając Bogu, kochającemu Ojcu, podejmować codzienny wysiłek na drodze swojej wiary. Dzisiaj każdy z Was w tym czasie i w tym świecie ma być jej świadkiem. Być świadkiem to być apostołem, tym, który słucha Chrystusa i głosi Jego Ewangelię. Wtedy prawdziwie będziemy razem z Nim budować lepsze jutro, piękniejszą przyszłość dla Was.

Zapraszam Was serdecznie na wspólne świętowanie i przeżywanie w duchu łączności z naszym Ojcem Świętym tajemnicy naszego Zbawienia. Szczególne zaproszenie kieruję do tych, którzy byli bierzmowani w ubiegłym roku, oraz do tych, którzy się do tego sakramentu przygotowują. Niech wspólna modlitwa będzie dziękczynieniem oraz prośbą o Boże błogosławieństwo w nauce szkolnej i katechetycznej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 na Starym Rynku w Łowiczu. W duchu dziękczynienia i radości wejdziemy następnie w liturgię Niedzieli Męki Pańskiej, po czym wyruszymy z palmami do naszej Bazyliki Katedralnej. Tam będziemy przeżywać spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Przygotujcie się, aby przystąpić do Komunii św. Wszystko zakończymy wspólnym rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejsza palmę. Bądźmy razem.

Oczekując na spotkanie, modlę się za Was i z serca błogosławię.

bp Andrzej F. Dziuba

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama