Nowy numer 48/2020 Archiwum

Środy z Chopinem

Sala balowa hotelu "Chopin" w Sochaczewie była miejscem koncertu "Fryderyk Chopin i George Sand".

Tym razem w trzecią, a nie w czwartą środę miesiąca odbył się koncert z cyklu Sochaczewskie Spotkania z Chopinem. 20 marca zaprezentowali się laureaci XX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Trójka młodych pianistów zagrała dla sochaczewskiej publiczności utwory wirtuoza, który urodził się w pobliskiej Żelazowej Woli.

 

 

 

Wystąpili:

Aleksandra Janusz z Warszawy (Nokturn cis-moll op. 27 nr 1, Polonez d-moll op. 71 nr 1);

Wojciech Kruczek z Warszawy (Mazurek a-moll op. 17 nr 4, Nokturn H-dur op. 9 nr 3);

Aleksander Krawczyk z Sochaczewa (Etiuda rewolucyjna c-moll op. 10 nr 12, Polonez A-dur op. 40 nr 1).

Robert Kudelski przytoczył widowni fragmenty korespondecji między F. Chopinem a G. Sand   Robert Kudelski przytoczył widowni fragmenty korespondecji między F. Chopinem a G. Sand
Marcin Kowalik/GN
Sochaczewskie koncerty odbywają się z inicjatywy Maryli Pliszki, właścicielki hotelu "Chopin", przy współudziale szkoły muzycznej i władz miasta. Patronat objął Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Spotkania z muzyką dopełniane są literaturą. Na inaugurację cyklu wystąpił Szczepan Kończal, światowej sławy pianista, a listy kompozytora czytali Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński. Także i w ostatnią środę nie zabrakło wątku literackiego. Fragmenty korespondencji między Fryderykiem Chopinem a George Sand przybliżył zebranym Robert Kudelski. Aktor zdradził, że na podstawie listów, dokumentów i wspomnień, do których dotarł, napisał scenariusz spektaklu o F. Chopinie. Premiera spektaklu planowana jest jesienią, a kolejne Sochaczewskie Spotkanie z Chopinem na środę 24 kwietnia. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama