Nowy numer 47/2018 Archiwum

Jezus umarł na Zadębiu przejdź do galerii

W parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach odbyła się inscenizowana Droga Krzyżowa.

Po Mszy świętej wieczornej w piątek 22 marca w kościele na Zadębiu została odprawiona inscenizowana Droga Krzyżowa. W nabożeństwie, poza rzeszą wiernych, uczestniczyło także Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza". W rolę m.in. Chrystusa, Maryi, Cyrenejczyka, żołnierzy, a także św. Weroniki, płaczących kobiet  i aniołów wcieliła się młodzież z parafii, która prezentowała każdą z 14 stacji. Ogółem w inscenizacji wzięło udział 15 młodych ludzi. Przy każdej stacji czytane były rozważania, wygłoszone przez kard. J. Ratzingera w rzymskim Koloseum w 2005 r.

Pomysłodawcą inscenizowanej Drogi Krzyżowej był ks. Łukasz Śliwiński, który podobne nabożeństwa przygotowywał w poprzedniej parafii w Młodzieszynie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy