Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jesteście solą ziemi

W sobotę 23 marca prawie 4 tys. maturzystów diecezji łowickiej udało się z pielgrzymką na Jasną Górę.

Młodzi ludzie pojechali do Częstochowy modlić się o zdanie matury, dostanie się na studia i odpowiedzialne ułożenie sobie życia. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania było: „Być solą ziemi”. Do wypełnienia tego zadania zachęcał młodych ludzi bp Józef Zawitkowski w homilii wygłoszonej w kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył bp łowicki Andrzej F. Dziuba, który wcześniej wraz z młodzieżą wziął udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Rozważania przygotowali uczniowie Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu. Młodzież uczestniczyła również w konferencji duchowej, którą prowadził  franciszkanin o. Ignacy Kosmana z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W akcie zawierzenia maturzyści z II LO w Kutnie im. J. Kasprowicza, w imieniu wszystkich pielgrzymów, polecali Matce Bożej swoją przyszłość.

  W Drodze Krzyżowej po wałach jasnogórskich wziął udział bp Andrzej F. Dziuba
Piotr Sumiński

Wśród młodzieży z 61 szkól ponadgimnazjalnych diecezji łowickiej znalazło się 70 maturzystów z  ZSP nr 2 RCKiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wraz ze swoimi nauczycielami i katechetami.

  Na pielgrzymce maturzystów nie zabrakło młodzieży z ZSP nr 2 RCKiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
Piotr Sumiński
  W pielgrzymce wzięło udział prawie 4 tys. maturzystów
Piotr Sumiński

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy