Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nic nie znaleziono

Policjanci z KPP w Żyrardowie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej przeprowadzili działania prewencyjne z użyciem psów do tropienia narkotyków.

W ramach trwającej w minionym tygodniu akcji skontrolowano kilkadziesiąt klas w żyrardowskich szkołach. Działania prewencyjne odbywały się w godzinach porannych. Największe wrażenie na uczniach zrobiły psy tropiące, których było aż pięć. Akcję zorganizowano w porozumieniu z dyrekcjami szkół, w związku z podejrzeniami dotyczącymi rozprowadzania zabronionych substancji na terenie szkół. Narkotyków nie znaleziono. Taki sam efekt, na szczęście, przyniosły poszukiwania w  poniedziałek  25 marca w szkole w Radziejowicach. Oprócz kontroli w szkołach z wykorzystaniem psa tropiącego, policjanci z żyrardowskiej komendy systematycznie spotykają się z młodzieżą,  rozmawiając na temat narkotyków i sytuacji, w których młodzi ludzie mogą wejść w konflikt z prawem. Przykładem takich działań było spotkanie w ramach programu „Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?" na początku marca w Centrum Kultury w Żyrardowie.

W akcji wziełi udział finkcjonariusze Służby Celnej i policjanci KPP w Żyrardowie   W akcji wziełi udział finkcjonariusze Służby Celnej i policjanci KPP w Żyrardowie
Archiwum KPP w Żyrardowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama