Nowy numer 42/2018 Archiwum

Medalista już w mundurze

Zbigniew Bródka, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Szybkim, został gorąco powitany przez mieszkańców Domaniewic.

W niedzielę 24 marca, w ostatnim dniu mistrzostw rozgrywanych w Soczi, Zbigniew Bródka – wspólnie z Janem Szymańskim i Konradem Niedźwiedzkim – zdobył brązowy medal w wyścigu drużynowym. To pierwszy medal dla Polski na imprezie rangi mistrzostw świata w historii startów mężczyzn. Indywidualnie Z. Bródka zajął w Soczi 6. miejsce na dystansie 1500 m i 5. na 1000 m. Starty w tegorocznym sezonie pokazały wyraźny postęp u łyżwiarza z Domaniewic, czego ukoronowaniem było zdobycie Pucharu Świata na dystansie 1500 m.

Brązowy medalista, który wrócił do Domaniewic w poniedziałkowe popołudnie, nie spodziewał się tak gorącego powitania w swojej miejscowości. W wypełnionej sali gimnastycznej młodzież machała biało-czerwonymi flagami, a specjalnie dla niego zatańczył miejscowy zespół Kalina. Z. Bródka, ubrany w mundur strażaka, nie krył wzruszenia, tak, jak towarzyszący mu pierwszy trener, nauczyciel wf Mieczysław Szymajda.

  Zbigniew Bródka założył już strażacki mundur. Obok niego (po prawej) Mieczysław Szymajda
lowicz24.eu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy