Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pamiętali o papieżu

W 8. rocznicę śmierci Jana Pawła II pamiętano o nim w modlitwach.

We wtorek 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II, podczas Eucharystii modlono się o jego rychłą kanonizację. Przed pomnikami papieża tego dnia zapłonęły znicze i pojawiły się wiązanki kwiatów. Wierni nawiedzali także kościoły, w których znajdują się relikwie błogosławionego papieża.

W Łowiczu przed pomnikiem papieskim na Starym Rynku wiązankę kwiatów złożyli i zapalili symboliczne znicze: w imieniu Rady Powiatu Łowickiego Krzysztof Górski, jej przewodniczący, oraz w imieniu Zarząd Powiatu Łowickiego Krzysztof Figat, starosta łowicki i Dariusz Kosmatka, wicestarosta łowicki.

W Skierniewicach wielu mieszkańców ze zniczami przybyło pod pomnik Jana Pawła II stojący obok kościoła garnizonowego. Część osób wchodziła także na osobistą modlitwę do świątyni, w której znajdują się relikwie papieża. O ojcu świętym pamiętano także w parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu.

Wianuszek zniczy zapłonął i przed pomnikiem Jana Pawła II  znajdującym się przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia  w Żyrardowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy