Nowy numer 7/2019 Archiwum

Nie zapomnijcie!

W kościołach diecezji łowickiej odprawiono Msze św. w intencji śp. Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.

W bazylice katedralnej w Łowiczu 10 kwietnia podczas Mszy z udziałem pocztów sztandarowych bp Józef Zawitkowski zwrócił uwagę, że mimo radosnego okresu wielkanocnego 10 kwietnia jest smutnym dniem. – Ludzie zapomną katastrofę smoleńską, jak zapomnieli Katyń, ale po stu latach 96 dębów to będą wielkie drzewa i będą krzyczeć ku niebu i do ludzi: "Nie zapomnijcie!" – mówił w homilii bp Józef Zawitkowski nawiązując do żywego pomnika z 96 dębów w Grzybowie koło Słubic.
Bp J. Zawitkowski wygłosił również tego dnia homilię podczas centralnych uroczystości  rocznicowych w warszawskiej katedrze. – Nie jesteśmy żałobnikami, chodzącymi od katedry pod pałac namiestnika. Nie jesteśmy chorzy na ojczyznę, my tylko chcemy pamiętać i zachować tożsamość – powiedział.

  Msza św. za św. pamięci senator Janinę Fetlińską odprawiona została w bazylice w Niepokalanowie
Br. Mieczysław Wojtak OFMConv
Msze św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej były odprawiane w wielu kościołach diecezji łowickiej m.in. w Sochaczewie w niedzielę 7 kwietnia, gdzie gościła Małgorzata Wassermann, która w Ostoi św. Dominika przy parafii św Wawrzyńca opowiadała o działaniach rodzin zmierzających do wyjaśnienia przyczyn katastrofy, w której zginęli najbliżsi. Dzień wcześniej uczczono pamięć śp. Janiny Fetlińskiej senator okręgu płockiego obejmującego powiaty sochaczewski i żyrardowski. Mszę św. w jej intencji i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej sprawowano w Niepokalanowie. W liturgii uczestniczyli także Włodzimierz Fetliński - mąż śp. senator, były minister skarbu Wojciech Jasiński, senator Marek Martynowski, poseł Maciej Małecki, burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki oraz wójt Bulkowa Gabriel Graczyk. Wydarzenia rocznicowe przygotowane były przez posła Macieja Małeckiego, Alicję Adwent wdowę po europośle Filipie Adwencie oraz Barbarę Dobrzyńską aktorkę, twórczynię sceny „Nasz Teatr”. Szczególną pomoc okazali ojcowie franciszkanie z niepokalanowskiego klasztoru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL