Nowy numer 3/2021 Archiwum

Siedmiu „wspaniałych”

W ciągu ostatniej doby policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu we krwi.

W czwartek 11 kwietnia żyrardowscy policjanci, patrolując powiat, zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. Wszyscy to mężczyźni, którzy najprawdopodobniej postanowili uczcić zmianę aury i wypić kilka „głębszych”, jednak zapomnieli, że po alkoholu nie należy jeździć, również rowerem. Rekordzista miał blisko 3 promile w wydychanym powietrzu i zupełnie nie wiedział, co się z nim dzieje podczas kontroli policyjnej. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

– Tak duża liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu tylko jednej doby to poważne zmartwienie – informuje st. post. Aleksandra Calik, rzecznik KPP w Żyrardowie. – W celu wyeliminowania z naszych dróg potencjalnych sprawców wypadków policjanci przy każdej kontroli drogowej badają trzeźwość kierującego. Jednak najważniejsze, by nasi kierowcy odpowiedzialnie podchodzili do problemu. Dlatego policja apeluje o zdrowy rozsądek i więcej wyobraźni. Zdajmy sobie sprawę z tego, że zarówno pijany kierujący samochodem, jak i rowerem stanowi realne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama