Nowy numer 7/2019 Archiwum

Mundurowi w dobrej kondycji

Na dawnym poligonie wojskowym „Czajki” w Łowiczu odbył się II Wiosenny Wielobój Łowickich Służb Mundurowych.

W zawodach rozegranych w sobotę 20 kwietnia wzięło udział 25 funkcjonariuszy z łowickiej Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej – ZK Łowicz. Wielobój odbył się pod patronatem dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu płk. Roberta Rusieckiego.
Głównym koordynatorem imprezy był por. Ernest Polit, biegacz maratończyk, funkcjonariusz łowickiego ZK. Wydatnej pomocy udzielili dyrektor Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie gen. Jacek Włodarski, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Łodzi płk Marek Lipiński oraz związki zawodowe KPP w Łowiczu. Wśród sponsorów imprezy były również firmy Mitmar z Głowna, Wit-Mas z Dąbrówki Wielkiej oraz Agot z Łodzi.

  Jedną z konkurencji wieloboju było wspinanie się po linie
Archiwum ZK w Łowiczu
Zawody składały się z biegu na dystansie 2 km i kilku dodatkowych konkurencji na trasie. Po krótkim dystansie biegu uczestnicy musieli wspinać się na linę na wysokość 5 m, a następnie zsunąć się po niej (bez zeskakiwania). Za niewykonanie zadania naliczano karne sekundy (2 min. za niewspięcie się na górę, 30 sek. za zeskoczenie). Ponowny bieg i na 600. metrze kolejna z dyscyplin – rzut granatem ćwiczebnym do celu (krąg 3,5 m), ustawionego w odległości 20 metrów. Wykonywano dwa rzuty, a nietrafienie w cel wiązało się z doliczeniem 30 sek. w klasyfikacji końcowej. Ostatnią z konkurencji, wykonywaną na linii start/meta, było strzelanie z karabinka pneumatycznego do tarczy 14 x 14 cm z odległości 10 m. Na strzelnicy można było zarówno stracić, jak i zyskać sekundy do ogólnej klasyfikacji. Za trafienia w najwyższe punkty tarczy odliczano odpowiednią liczbę sekund, zaś nietrafienie w tarczę wiązało się z uzyskaniem sekund dodatkowych.

W klasyfikacji ogólnej open zwyciężył Łukasz Zagawa (PSP), drugi był Marek Guzek (PSP), trzeci – Ernest Polit (SW). W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli (miejsca w kolejności I–III): M 20–29 Łukasz Zagawa (PSP), Marek Guzek (PSP),   Uczestnicy wieloboju musieli przebiec 2 km
Archiwum ZK w Łowiczu
Paweł Wróblewski (SW), M 30–39 Ernest Polit (SW), Grzegorz Czajka (SW), Rafał Salamon (PSP), M 40–49 Marek Feliga, Marek Pawlak, Ryszard Bugaj wszyscy z SW, M 50+ Mirosław Kosiorek (SW). Niestety, w kategorii kobiet wzięła udział tylko jedna funkcjonariuszka z łowickiego ZK Beata Cieślak (w poprzedniej edycji wystartowało kilka kobiet). W klasyfikacji drużynowej o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu zwyciężyła Państwowa Straż Pożarna, przed Służbą Więzienną i Policją. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała pamiątkowy puchar, a każdy z uczestników dodatkowo tzw. zestaw startowy, m.in. koszulkę z okolicznościowym nadrukiem.

Odbyła się też konkurencja w kategorii VIP, w której zwyciężył bryg. Jacek Szeligowski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu, kolejne miejsca zdobyli mł. insp. Andrzej Rokicki, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, i zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu ppłk Sławomir Witkowski.

W wieloboju biegowym nie uczestniczył dotychczasowy zwycięzca biegów organizowanych na „Czajkach”, a dziś zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka. Godnie zastąpił go Łukasz Zagawa (PSP), wicemistrz Polski strażaków w maratonie, który w Dębnie osiągnął II miejsce na dystansie 42,195 km z czasem 2.47.38.

W malowniczej scenerii poligonu „Czajki” łowicki Zakład Karny organizuje dwie cykliczne imprezy. Oprócz wiosennego wieloboju, jesienią rozgrywany jest Bieg Przełajowy Łowickich Służb Mundurowych. W tym roku odbędzie się trzecia edycja.

  Zwycięzcy w kategorii 20–29 lat
Archiwum ZK w Łowiczu

  Zwycięzcy w kategorii 30–39 lat
Archiwum ZK w Łowiczu

  Zwycięzcy w kategorii 40–49 lat
Archiwum ZK w Łowiczu

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL