GN 32/2018 Archiwum

Wybiegany patriotyzm

W święto Konstytucji 3 Maja w kościołach diecezji odprawiono uroczyste Msze św. w intencji ojczyzny. Odbyły się również patriotyczne apele i koncerty.

W Żyrardowie od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszy się "Wielki Bieg Majowy". Także w tym roku kilkaset osób, biegnąc ulicami miasta, zamanifestowało swój patriotyzm. Co roku każdy z uczestników otrzymuje od organizatorów koszulkę. Były już żółte, niebieskie i czerwone. Tym razem żyrardowski ratusz przygotował zielone. Biegaczy z centrum miasta do Eko-parku poprowadził piętrowy autobus. Wśród zielonego tłumu przeważali uczniowie żyrardowskich szkół, których do startu w biegu zachęcili ich nauczyciele. W zielonej koszulce za autobusem podążał również prezydent miasta Andrzej Wilk wraz z grupą samorządowców. Zaletą biegu było to, że nieważne było zajęte miejsce, ale sam fakt wzięcia w nim udziału. A nagroda dla wszystkich była jednakowa - piknik i pieczenie kiełbasek w Eko-parku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma