Nowy numer 28/2018 Archiwum

Sztukę czerpie z papieru

W Galerii Browarna w Łowiczu można oglądać prace Ewy Latkowskiej-Żychskiej. Dzieła powstały techniką ręcznie czerpanego papieru.

Twórczyni zainteresowała się tą techniką po spotkaniu z amerykańską artystką Karen Stahlecker w 1997 r. Od tego czasu ciągle ją doskonali. Obrazy budowane są z wielu nakładających się na siebie warstw papieru wynikających z wielokrotnego ich zaczerpnięcia. Wystawa "Trans sfer niebieskich" Ewy Latkowskiej-Żychskiej w łowickiej Galerii Browarna towarzyszy Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W środę 8 maja na wernisaż do dawnego kościoła ewangelicko-augsburskiego - w którym mieści się galeria - przybyli miłośnicy prac autorki również z Łodzi. Artystka jest także założycielką i kierownikiem Pracowni Papieru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jej prace można oglądać w Łowiczu do 1 czerwca.

  Nie uwierzę, że z papieru, dopóki nie dotknę
Marcin Kowalik /GN
  Wernisaż wystawy w Galerii Browarna w Łowiczu
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma