Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wspólnotowe więzi

W sobotę 18 maja w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu po raz pierwszy odbył się Dzień Jedności Wspólnot.

To także pierwsza taka inicjatywa na terenie miasta. Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszeni zostali członkowie wspólnot formacyjnych oraz grup samopomocowych pomagających wyjść z uzależnień. Wszystko po to, żeby lepiej się poznać i doświadczyć wiary we wspólnocie. Datę wybrano nieprzypadkowo. Sobota przed Zesłaniem Ducha Świętego poprzedza odpust parafialny. Jest duża szansa, że Dzień Jedności Wspólnot stanie się wydarzeniem cyklicznym i ponadlokalnym, gdyż organizatorzy nie zamykają się tylko na wspólnoty miejscowe.

W tym roku  spotkanie przebiegało pod hasłem "Wspólnota miejscem doświadczenia wiary". Na ten temat konferencję wygłosił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha. Zwrócił on uwagę, że wspólnota jest darem danym od Boga i na nim powinno opierać się relacje z innymi. Ten wyjątkowy dzień uczestnicy spotkania rozpoczęli Eucharystią. Zamiast kazania wysłuchali przejmującego świadectwa wiary p. Henryka. Był również czas na uwielbienie Boga podczas adoracji Najświętszego Sakramentu jaki i bliższe poznanie w czasie dyskusji i posiłku.

Konferencję na temat wspólnot wygłosił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu   Konferencję na temat wspólnot wygłosił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu
Marcin Kowalik /GN
Grupy wspólnotowe podczas uwielbienia Boga   Grupy wspólnotowe podczas uwielbienia Boga
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy