Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wspólnotowe więzi

W sobotę 18 maja w parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu po raz pierwszy odbył się Dzień Jedności Wspólnot.

To także pierwsza taka inicjatywa na terenie miasta. Do uczestnictwa w spotkaniu zaproszeni zostali członkowie wspólnot formacyjnych oraz grup samopomocowych pomagających wyjść z uzależnień. Wszystko po to, żeby lepiej się poznać i doświadczyć wiary we wspólnocie. Datę wybrano nieprzypadkowo. Sobota przed Zesłaniem Ducha Świętego poprzedza odpust parafialny. Jest duża szansa, że Dzień Jedności Wspólnot stanie się wydarzeniem cyklicznym i ponadlokalnym, gdyż organizatorzy nie zamykają się tylko na wspólnoty miejscowe.

W tym roku  spotkanie przebiegało pod hasłem "Wspólnota miejscem doświadczenia wiary". Na ten temat konferencję wygłosił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii pw. Świętego Ducha. Zwrócił on uwagę, że wspólnota jest darem danym od Boga i na nim powinno opierać się relacje z innymi. Ten wyjątkowy dzień uczestnicy spotkania rozpoczęli Eucharystią. Zamiast kazania wysłuchali przejmującego świadectwa wiary p. Henryka. Był również czas na uwielbienie Boga podczas adoracji Najświętszego Sakramentu jaki i bliższe poznanie w czasie dyskusji i posiłku.

  Konferencję na temat wspólnot wygłosił ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu
Marcin Kowalik /GN
  Grupy wspólnotowe podczas uwielbienia Boga
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma