Nowy numer 44/2020 Archiwum

Modlitwy samorządowców

W uroczystość zesłania Ducha Świętego do Sanktuarium Matki Bożej w Głogowcu przybyli posłowie, prezydenci, burmistrzowie, radni i sołtysi.

W niedzielę 19 maja, na zaproszenie bp. Andrzeja F. Dziuby, do Sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej po raz trzeci przybyli samorządowcy diecezji łowickiej. W liście zapraszającym na to wydarzenie biskup ordynariusz napisał: "Nasza pielgrzymka odbywa się w Roku Wiary. Nasza wiara musi kształtować życie społeczne i przekładać się na nasze postawy. Właśnie o taką silną i wiarę, i odpowiedzialność za nasze Małe Ojczyzny będziemy modlić się w tym wyjątkowym miejscu. To w Głogowcu, w tym historycznym miejscu, gdzie w przeszłości odbywały się spotkania modlitewne i patriotyczne, chcemy zawierzać Matce Bożej nasze życie i naszą służbę. Dzisiaj potrzebna nam jest silna i żywa wiara. Może niekiedy jest ona narażona na różne kryzysy i przez różne wydarzenia została poddana wielu próbom i trudnościom. Jednak bardzo gorąco zachęcam Was, Bracia i Siostry, do wytrwania w tej wierze. Jednym ze znaków tej wiary niech będzie nasza liczna obecność w Głogowcu".

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Józef Zawitkowski, z którym o potrzebne łaski dla włodarzy modlili się także ks. Stanisław Pisarek, ks. Jan Dobrodziej oraz ks. Piotr Kalisiak, kustosz sanktuarium. O oprawę Mszy świętej, procesję z darami zadbali samorządowcy.

– To dla mnie honor, że mogę przed obliczem Matki Boskiej stanąć wobec was i prosić Boga o to, aby Duch Święty kierował każdą waszą decyzją, aby była dobra według woli Boga i dla dobra człowieka – mówił do samorządowców bp Józef Zawitkowski. Podczas homilii przypomniał słowa Jana Pawła II: „ Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”. Wspominał także wydarzenia związane z koronacją obrazu Matki Bożej Głogowieckiej. W dalszej części homilii pytał retorycznie: – I cóż mi zostało z tej Polski? Taka była święta, pobożna i cała rozmodlona przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Tak się wszystko odmieniło. Musi naród zmądrzeć, by wybierać to, co dobre, szlachetne, mądre, prawdziwe. Dlatego wy będziecie mi świadkami. Mamo, nie wypędzaj dziecka do kościoła, tylko uklęknij i pomódl się z nim. Być świadkiem Boga to być świętym – przekonywał biskup.

Po Mszy świętej przybyli do Głogowca wysłuchali koncertu Kwartetu Puzonowego  z Łodzi. Ostatnim punktem był wspólny posiłek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama