Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Dziękowali za posługę

W tym roku minęła 10. rocznica objęcia przez ks. Piotra Żądłę parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Największa w Sochaczewie wspólnota, licząca niemal 17 tys. parafian, była ogromnym wyzwaniem dla nowego proboszcza.
W niedzielę 19 maja, po wieczornej Mszy świętej, podziękowania za 10 lat pracy kapłańskiej w Sochaczewie ks. kan. Piotrowi Żądle, proboszczowi parafii, a także diecezjalnemu kapelanowi policji, przekazali burmistrz Piotr Osiecki i przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta. W specjalnym liście okolicznościowym napisali m.in., że od dekady z dumą patrzą, jak świątynia pięknieje, a wierni coraz mocniej angażują się w życie parafii.
„Dzięki staraniom ks. kanonika, w ostatnich 10 latach przebudowano bryłę świątyni, w bocznej nawie umieszczono nowe witraże, przed kościołem stanął pomnik dwóch wybitnych Polaków - papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ale zmienia się nie tylko otoczenie świątyni. Parafia św. Wawrzyńca to aktywnie działające zespoły dziecięce i młodzieżowe, pielgrzymki integrujące duchową wspólnotę, Sochaczewski Klub Filmowy, stołówka im. Matki Teresy z Kalkuty, otwarta dla wszystkich środowisk Ostoja św. Dominika. Dzieł jest znacznie więcej, a dzięki temu życie parafii staje się bogatsze o nowe wartości duchowe i artystyczne. Ksiądz proboszcz myśli globalnie, a działa lokalnie - z pożytkiem dla wiernych, przyjaciół, sąsiadów, najbliższego środowiska”.
Z okazji jubileuszu życzyli proboszczowi realizacji nawet najśmielszych zamierzeń oraz jeszcze wielu lat w dobrym zdrowiu. Oprócz listu ks. kanonik otrzymał od władz miasta pamiątkową grafikę autorstwa Beaty Szustkiewicz, przedstawiającą bryłę kościoła św. Wawrzyńca wraz z otoczeniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy