Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Potrzebna krew dla Matiego

Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu organizuje akcję oddawania krwi dla Mateusza Kaźmierczaka.

We wtorek 28 maja w Pijarskim Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu przy ul. Pijarskiej 2, w małej sali gimnastycznej, odbędzie się akcja oddawania krwi dla ucznia  Mateusza Kaźmierczaka. – Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie Mateusza, poza modlitwą, którą natychmiast otoczyliśmy jego i jego rodzinę, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę krwi, która jest mu potrzebna – mówi o. Piotr Różański. – Przygotowaliśmy plakaty, uruchomiliśmy stronę na Facebooku i rozesłaliśmy informacje wszystkimi możliwymi kanałami po swoich bliższych i dalszych znajomych.

Potrzebną krew (obojętnej grupy) może oddać każda osoba dorosła, która we wtorek z dowodem osobistym zgłosi się do gimnazjum (chęć oddania krwi należy potwierdzić do poniedziałku 27 maja w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 46/837 66 10). Osoby spoza Łowicza mogą to zrobić także w każdym punkcie krwiodawstwa na terenie województwa łódzkiego. Przy rejestracji należy podać następujące dane: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4  im. M. Konopnickiej UM w Łodzi, Oddział Pediatrii, Onkologii i Hematologii, ul. Sporna 38/50, pacjent: Mateusz Kaźmierczak.

– Mamy nadzieję, że na nasz apel odpowie wiele osób. Wszystkich prosimy także o modlitwę za Mateusza, który obecnie przyjmuje chemię. Nasze podzielenie się tym cennym darem, jakim jest krew, będzie dla nas wszystkich sprawdzianem solidarności i ofiarności. Ufam, że wszyscy zdamy go na szóstkę i tym samym pomożemy Mateuszowi – mówi z nadzieją o. Piotr, który od lat jest honorowym dawcą krwi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy