Nowy numer 21/2018 Archiwum

Gorączka przedmarszowa

W Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach trwają ostatnie przygotowania do niedzielnych Marszów dla Życia i Rodziny.

Zarówno w Rawie, jak i w Skierniewicach przygotowania są dopinane na ostatni guzik. Rzesza wolontariuszy z grup i stowarzyszeń będących organizatorami zadbała nie tylko o stronę formalną ale także o wiele różnego rodzaju kolorowych gadżetów.

W Skierniewicach uczestnicy Marszu, który rozpocznie się  Mszą św. o godzinie 12.30 w kościele garnizonowym, a następnie ulicami miasta dotrze na rynek, gdzie wystąpi zespół „Dzieci z Brodą”, otrzymają kolorowe balony, wiatraki "Gościa Niedzielnego", a także pakiety marszowe.

W Rawie Mazowieckiej marsz poprzedzi Msza św. o  godzinie 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy, sprzed pomnika Jana Pawła II, uczestnicy Marszu wyruszą w stronę dziedzińca Zamku Książąt Mazowieckich. Przybyli dostaną balony, wiatraki oraz kolorowe kwiaty,, które przez kilka tygodni przygotowali uczniowie rawskich szkół, a także Skauci Europy.

- Przygotowując tak wiele kolorowych gadżetów, chcemy podkreślić nie tylko radosny charakter Marszu, ale także fakt, jak wielkim darem są małżeństwo, rodzina, a także miłość małżeńska i rodzicielska - mówi Robert Fedorowicz, który zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej manifestacji za życiem i rodziną.

Skierniewiccy i rawscy organizatorzy, którzy włożyli wiele serca w przygotowania, mają nadzieję, że kapryśna pogoda nie wpłynie znacząco na frekwencję.

Relacje i galerie zdjęć z Marszów w Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej chwilę po ich zakończeniu opublikujemy na lowicz.gosc.pl.

  Wiele osób zaangażowało się w robienie kolorowych gadźetów
Robert Fedorowicz
  Ostatniego dnia przed Marszem trwała akcja nadmuchiwania balonów
Robert Fedorowicz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma