GN 32/2018 Archiwum

Dar uzdrawiania

Uczniowie II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu przyłączyli się do kampanii "Drugie życie" propagującej przeszczepianie narządów.

Głównym celem kampanii jest promowanie transplantacji narządów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie informowani są o zaletach tej terapii oraz edukowani w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju. Z tej okazji w sobotę 25 maja w II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu zorganizowali piknik prozdrowotny oraz Marsz po Drugie Życie. W ten sposób młodzi ludzie, ubrani w koszulki z napisem: "Masz dar uzdrawiania", zamanifestowali swoje poparcie dla idei transplantacji. W czasie pikniku na łowickich Błoniach można było skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi czy masażu leczniczego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego. Oblegany był również punkt krwiodawstwa. Cel był szczytny - zbierano krew dla chorego na białaczkę ucznia Pijarskiego Gimnazjum Królowej Pokoju.

Marsz i piknik poprzedziła część oficjalna z udziałem wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej i władz powiatu. Zgromadzeni w szkolnej sali konferencyjnej mogli wysłuchać prelekcji prof. Michała Nowickiego, wojewódzkiego konsultanta w dziedzinie nefrologii na temat: "Transplantacje narządów - co musimy wiedzieć, jak możemy pomóc?".

  Na pikniku prozdrowotnym zorganzowano punkt krwiodawstwa
Marcin Kowalik /GN
  Ratownicy medyczni chętnie opowiadali o swojej pracy
Marcin Kowalik /GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma