Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ku przestrodze

W wyniku nieostrożności kierowcy doszło do groźnego wycieku gazu na stacji LPG w miejscowości Chudolipie w gminie Mszczonów.

Tę informację kierujemy ku przestrodze korzystających z instalacji gazowej w swoim samochodzie. Ostrożności nigdy za wiele. Warto upewnić się po zatankowaniu, czy przewód  tankujący odpięty jest od dystrybutora. Inaczej może to się skończyć, jak w piątek 24 maja na stacji LPG pod Mszczonowem.

- W piątek wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie przyjął zgłoszenie od jednego z pracowników stacji LPG w miejscowości Chudolipie, że podczas tankowania doszło do uszkodzenia instalacji, w skutek czego ulatnia się gaz - informuje rzecznik KPP W Żyrardowie st. post Aleksandra Calik. - Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz jednostki straży pożarnej, którzy ewakuowali pracowników stacji oraz wstrzymali ruch na DK-50. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do wycieku gazu na stacji LPG doszło, gdy po zatankowaniu przewód nie został odpięty od pojazdu, a kierujący ruszył. Samochód osobowy zerwał przewód instalacji. Na skutek uszkodzenia instalacji nastąpił wyciek gazu. Stężenie było na tyle duże, że trzeba było zastosować kurtyny wodne, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wyciekającego gazu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma