Nowy numer 33/2018 Archiwum

Marysia wpatrzona w kleryków

W bazylice katedralnej w Łowiczu odbył się koncert charytatywny na rzecz Marysi Szkop, dziewczynki chorej na mózgowe porażenie dziecięce.

Marysia Szkop ma kilkanaście miesięcy. Potrzebuje stałej, kosztownej rehabilitacji. Pieniądze na leczenie dziewczynki zbierane są w ramach trzeciej edycji akcji "Wkręć się w to", prowadzonej przez Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci". W pomoc dla Marysi zaangażowała się również Agnieszka Kołaczek, organizatorka dwóch koncertów charytatywnych w łowickiej katedrze na rzecz Igora, chorego na stwardnienie guzkowate. Przy współudziale proboszcza parafii katedralnej ks. Wiesława Skoniecznego oraz kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu udało się zorganizować koncert, podczas którego zbierano pieniądze i plastikowe korki od butelek. Marysia była obecna wraz z rodzicami na koncercie. Często z zaciekawieniem wpatrywała się na występujące zespoły, w tym na scholę łowickiego seminarium. Oprócz niej, w niedzielę 26 maja w bazylice katedralnej wystąpili: chór "Cantores Cordis Iesu" ze Skierniewic, zespół Hinemi z Iłowa, Chór Katedralny "Lutnia" z Łowicza i zespół Art Cameral z Sochaczewa.

Dochód z koncertu zostanie przekazany rodzicom Marysi na zakup pionizatora, który będzie wspomagał dziewczynkę w nauce chodzenia.

  Marysia ze swoim rodzicami
Marcin Kowalik /GN
  Zespół Art Cameral z Sochaczewa
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma