Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pod opieką Matki

W Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach obchodzono 15. rocznicę zawierzenia gminy Wiskitki opiece Maryi.

31 maja 1998 r., w obecności ówczesnego bp. łowickiego Alojzego Orszulika, wójta gminy Wiskitki Franciszka Grzegorza Miastowskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Leszka Kopczewskiego, zawierzono gminę opiece Matce Bożej. Stało się to w sanktuarium w Miedniewicach przed słynącym z wielu łask obrazem Matki Bożej Świętorodzinnej. Po 15 latach w tym samym miejscu odnowiono akt zawierzenia. Uczynił to, jak przed laty, wójt F.G. Miastowski.

- Matko Boża Miedniewicka w Świętorodzinnym Obrazie! My, mieszkańcy gminy Wiskitki, stajemy przed Twym Cudownym Obrazem, w tym miejscu, które sobie wybrałaś za mieszkanie. Zawierzamy Twojemu matczynemu Sercu siebie, naszą ziemię, pracę, wszystkie radości i cierpienia oraz naszą przyszłość - mówił wójt Miastowski, klęcząc przed ołtarzem.

W niedzielę, 2 czerwca odnowienie aktu zawierzenia poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W Mszy św. z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry strażackiej uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście. Wśród nich poseł Mirosław Koźlakiewicz, starosta powiatu żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz oraz rodzina wybitnego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi, który wywodził się z Miedniewic.

Na zakończenie z koncertem pieśni religijnych i patriotycznych wystąpił Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie.

O historii miedniewickiego sanktuarium i Cudownego Obrazu przedstawiającego Świętą Rodzinę przy posiłku można przeczytać TUTAJ.

  Odnowienie zawierzenia gminy Wiskitki Matce Bożej odbyło się w obecności bp. Andrzeja F. Dziuby
Marcin Kowalik /GN
  Pieśni religijne i patriotyczne zaśpiewał Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Sochaczewie
Marcin Kowalik /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma