GN 32/2018 Archiwum

W łączności z Franciszkiem

W świątyniach diecezji łowickiej w niedzielę 2 czerwca podczas godzinnej adoracji eucharystycznej modlono się za Kościół i ludzi cierpiących prześladowania.

W niedzielne popołudnie w kościołach diecezji łowickiej adorowano Najświętszy Sakrament, odpowiadając na apel papieża Franciszka. W większości świątyń adoracja rozpoczęła się o 17.00. Tej w katedrze łowickiej przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. - Dzisiaj razem z ojcem świętym Franciszkiem, idąc za myślą ojca świętego Benedykta XVI, chcemy radować się z tego niepowtarzalnego daru, jaki otrzymaliśmy od Pana - mówił bp łowicki. - Dar ów gromadzi nas tutaj. Cieszymy się, że możemy spoglądać na pamiątkę Pana. Niech te chwile śpiewu i milczenia staną się także naszym wzajemnym doświadczaniem bliskości drugiego człowieka, który przybył do katedry, aby spojrzeć na Jezusa Eucharystycznego.

Papież Franciszek w swoim apelu zachęcał, żeby poświęcony na adorację czas został ofiarowany szczególnie za Kościół na świecie oraz za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Także za dzieci i kobiety doświadczające wielorakich form przemocy i tych wszystkich, którzy żyją w niepewności ekonomicznej, przede wszystkim bezrobotnych, osoby starsze, emigrantów i bezdomnych, więźniów i tych, którzy cierpią z powodu zepchnięcia na margines społeczeństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma