Nowy numer 48/2020 Archiwum

Białoruś bardziej łowicka

Zespół Pieśni i Tańca "Blichowiacy" udanie promował region łowicki na Białorusi. Na festiwalu w Słonimie uczniowie z łowickiej szkoły zajęli III miejsce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu od lat może pochwalić się prężnie działającym zespołem folklorystycznym. Występy uczniów szkoły na Blichu doceniane są w kraju i za granicą. Choć pokolenia się zmieniają, "Blichowiacy" w dalszym ciągu są wierni tradycji regionu łowickiego. Księżackie stroje, pieśni i tańce to ich znak firmowy. Sukcesem zakończył się pobyt zespołu na Białorusi. W IX Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Polonez-Słonim" 2013 zajęli III miejsce.

Ten pobyt to doskonała promocja regionu łowickiego. W ostatnim tygodniu maja "Blichowiacy", oprócz udziału w festiwalu, dali kilka występów na scenach Grodna i okolicznych miejscowości. Po koncercie w Adelsku publiczność nie pozwalała im zejść ze sceny, dopóki nie wykonali kilku bisów. Uczestniczyli także w warsztatach z baletu, tańców narodowych oraz nowoczesnych, przez co mogli zobaczyć i porównać metody pracy nauczycieli zza wschodniej granicy. W najbliższym czasie "Blichowiacy" wybierają się do Francji oraz na Łotwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama