Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zabawy z ogniem

Festiwal Nauki "Ogień w przyrodzie i życiu człowieka" odbył się w piątek 7 czerwca w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów z "klasyka", po którym goście udali się na lekcje pokazowe. Gimnazjaliści, poprzez doświadczenia i prezentacje z chemii, fizyki, geografii, biologii, historii i religii poszerzali swoją wiedzę na temat wykorzystania ognia w nauce, jego niszczycielskiej siły, a także niezbędnej obecności w życiu codziennym człowieka. – To bardzo ciekawe zobaczyć doświadczenia, o których czytamy w podręcznikach. Na lekcjach dość rzadko eksperymentujemy z ogniem, a to dużo ciekawszy sposób nauki, niż wkuwanie teorii – mówi Paweł Górski z Gimnazjum nr 1.

  Z bliska można było podziwiać wyposażenie żołnierza polskiego z czasów II wojny światowej
Monika Augustyniak
Lekcje pokazowe przygotowane były przez nauczycieli, a także uczniów liceum. – Chemia to nasza pasja, przygotowanie takiej lekcji zajęło nam chwilę i robimy to z wielką przyjemnością – opowiada Jarek Krawczyk, który wraz z Marcinem Kucharskim i Jackiem Płakarczykiem przeszli do II etapu olimpiady z chemii, a za rok planują zostać laureatami.

Po każdej lekcji na gimnazjalistów, podzielonych na drużyny, czekał test, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina, pizzy i kosza pełnego słodyczy. Ostatnim punktem programu był wykład strażaków na temat ognia i prezentacja najnowszego wozu strażackiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma