Nowy numer 48/2020 Archiwum

Święto nie tylko młodych

Zarówno w Lubochni, jak i w Czerniewicach wszystko jest już gotowe do jutrzejszego Święta Młodych, które rozpocznie się o 10.00 w Krzemienicy.

W ramach trwającego Roku Wiary w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubochni w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywają się spotkania modlitewne z inscenizacją. W najbliższą sobotę zaplanowano kolejne z nich, ale poszerzone na cały dekanat.

Ze względu na fakt, iż gościem spotkania będzie Leszek Dokowicz, polski reżyser, scenarzysta, dokumentalista i operator filmowy, ks. dziekan Tomasz Bojanowski zaproponował, by w tę inicjatywę włączyły się także inne parafie dekanatu. – Założeniem naszych spotkań jest to, aby ludzie dzielili się na nich swoją wiarą – mówi ks. Grzegorz Gumieniak, organizator spotkań. – Świadectwo pana Leszka pierwszy raz słyszałem, będąc jeszcze w seminarium. Wówczas zrobiło ono na mnie ogromne wrażenie. Utwierdziło mnie w tym, że diabeł nie próżnuje. Ucząc w szkole, wiem, że młodzi często wchodzą w świat magii, okultyzmu, muzyki techno. Mam nadzieję, że słowa Leszka Dokowicza otworzą im oczy.

Sobotnie spotkanie młodych rozpocznie się o 10.00 zawiązaniem wspólnoty w kościele w Krzemienicy, skąd wyruszy pielgrzymka do Czerniewic (5 km). Podczas drogi odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Około 12.15 uczestnicy spotkania zostaną zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez parafię w Czerniewicach.O 13.00 rozpocznie się spotkanie z Leszkiem Dokowiczem. Ostatnim punktem programu będzie Nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzą siostry apostolinki pod hasłem "Wybrani i powołani". – Podczas modlitwy będzie czas na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ja naprawdę kocham Jezusa, bo to, że On nas kocha, jest pewne, co zobaczymy na Drodze Krzyżowej. Ważne jest natomiast, byśmy my zastanowili się nad tym, czy odwzajemniamy tę miłość – mówi ks. Grzegorz.

Na Spotkanie Młodych, które odbędzie się 15 czerwca, zaproszeni są wszyscy, bez względu na wiek i stan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama