Nowy numer 24/2018 Archiwum

Papież tu był

W tym samym miejscu, gdzie 14 lat temu Eucharystię celebrował Jan Paweł II, zgromadzili się wierni, żeby uczestniczyć we Mszy św.

14 czerwca 1999 r. do Łowicza przybył ojciec święty Jan Paweł II. W miejscu, gdzie dziś jest osiedle domów jednorodzinnych i boisko piłkarskie, 14 lat temu wielotysięczny tłum wiernych uczestniczył w Mszy św. celebrowanej przez papieża. Tam, gdzie stał wtedy ołtarz, jest teraz pamiątkowy głaz. Co roku odprawiana jest tu Eucharystia upamiętniająca to wydarzenie. Również w piątek 14 czerwca na Mszę św. koncelebrowaną przez łowickich biskupów i księży z różnych zakątków diecezji przyszli ci, dla których wizyta papieska była szczególnym darem. Dziękowali Bogu za chwile, kiedy po ziemi łowickiej stąpał namiestnik Chrystusowy. W Mszy uczestniczyły również władze Łowicza z burmistrzem Krzysztofem Janem Kalińskim.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. - Stojąc dzisiaj tutaj, przywołujemy w szczególny sposób dwóch wielkich pielgrzymów i budowniczych królestwa Bożego na ziemi - mówił w homilii. - Przywołujemy - tak, jak Jan Paweł II przed 14 laty - bł. Michała Kozala, męczennika II wojny światowej, biskupa włocławskiego, który umierając z wycieńczenia i dobity zastrzykiem, składał Bogu swoje uczynki. Drugi obraz wiary w ciele to Jan Paweł II niosący przez tyle lat orędzie szacunku do każdego człowieka.

  Rocznicową Eucharystię koncelebrowali biskupi łowiccy wraz z księżmi przybyłymi z różnych stron diecezji
Marcin Kowalik /GN
  Tak po 14 latach wygląda plac, na którym Jan Paweł II odprawił Mszę św.
Marcin Kowalik /GN

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma