Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przybędzie bohater "Cristiady"

W sobotę 22 czerwca w kościele w Budziszewicach odbędzie się Msza św. przy relikwiach José Luisa Sáncheza del Río. Dzień wcześniej obejrzeć będzie można film o męczenniku.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach zaprasza na peregrynację relikwii bł. José Luisa Sáncheza del Río. W sobotę 22 czerwca o 19.00 w kościele parafialnym przy relikwiach odprawiona zostanie Msza św.

José Luis Sánchez del Río został wyniesiony na ołtarze 20 listopada 2005 r. w grupie 13 męczenników meksykańskich, którzy ponieśli śmierć za wiarę w latach 1927-1931, podczas religijnych prześladowań Kościoła. José Luis, umierając, miał niespełna 15 lat. Wcześniej torturowany nie wyrzekł się wiary w Boga.

Już w piątek 21 czerwca o 20.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach wyświetlony zostanie film "Cristiada". Zrealizowany na faktach, w gwiazdorskiej obsadzie, opowiada o powstaniu katolickiego ruchu „cristeros” przeciwko masońskiemu rządowi Meksyku w II połowie lat 20. ubiegłego wieku. Film przedstawia również scenę śmierci José Luisa Sáncheza del Río, gdy zdarto mu nożem skórę ze stóp i pędzono na piechotę na miejscowy cmentarz. Tam został powieszony i dobity strzałem z pistoletu.

Cristiada (2013) Oficjalny zwiastun
FTFilms1

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma