Nowy numer 48/2020 Archiwum

Napad zgodny ze scenariuszem

W czwartkowy poranek dyżurny komendy policji w Żyrardowie odebrał zgłoszenie, że na wartownię jednostki wojskowej w Puszczy Mariańskiej napadło dwóch uzbrojonych mężczyzn.

Napastnicy obezwładnili i postrzelili wartowników, a następnie dokonali zaboru broni znajdującego się na terenie wartowni. Dyżurny policji natychmiast skierował w tamto miejsce policyjny zespół interwencyjny. Sprawcy napadu podczas ucieczki samochodem zostali ujęci, obezwładnieni i zatrzymani. Interweniujący policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci samochodu służbowego oraz broni palnej, powodując unieruchomienie pojazdu sprawców i ich skuteczne zatrzymanie.

Tak wyglądał przebieg ćwiczeń na terenie Jednostki Wojskowej 4226 w Puszczy Mariańskiej. W ćwiczeniach, oprócz żołnierzy z jednostki, wzięli udział funkcjonariusze Warty Cywilnej, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowy Oddział Straży Pożarnej oraz Nieetatowy Zespół Interwencyjno-Realizacyjny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Wspólne działania służb mundurowych przebiegły zgodnie ze scenariuszem. Celem ćwiczeń było skoordynowanie działań wielu służb w przypadku napadu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama