Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Twardy jak orzech

W sobotę 22 czerwca w hali OSiR nr 1 w Łowiczu odbyła się IV edycja Pucharu Burmistrza w szachach „szybkich”.

Impreza sportowa przeprowadzona przez sekcję szachową była zorganizowana przy okazji corocznych obchodów „Dni Łowicza” i zgromadziła 27 zawodników. Wśród „starych wyjadaczy” znaleźli się również młodzi adepci „królewskiej gry” oraz, co cieszy, 6 dziewcząt. W turnieju oprócz najlepszych juniorów z Nieborowa Wojciecha Białasa i Mateusza Brzozowskiego wystąpiła cała czołówka z  powiatu łowickiego. Turniej był rozgrywany w tempie 15 minut na zawodnika na dystansie 9 rund. Bezkonkurencyjny tego dnia był Zdzisław „Twardy Orzech” Orzechowski (Łowicz), który zdobył aż 8,5 punktu remisując tylko jedną partię z drugim w turnieju Robertem Chojnowskim (UKS „Pałac” Nieborów”). Trzecie miejsce zajął reprezentant UKS „GOK” Zduny Łukasz Łąpieś, który tylko lepszym   W turnieju rywalizowano bez podziału na kategorie wiekowe
Robert Chojnowski
współczynnikiem „średniego Buchholtza” wyprzedził na finiszu 3 rywali do podium.

Najlepszym juniorem okazała się Zuzanna Mazgaj, która o mały włos nie zajęła 2 miejsca w klasyfikacji generalnej, zabrakło jej pół „oczka” w ostatniej grze. Drugi był Jak Karczewski, a trzeci Gabriel Jagura (wszyscy UKS „Pałac” Nieborów”). Puchary dla najlepszych dziewcząt przypadły Elizie Placek, Natalii Sobieraj i Weronice Staszewskiej (wszystkie UKS „Pałac” Nieborów”). Specjalną nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju otrzymał Wojciech Gratys, który na co dzień uczęszcza na zajęcia do przedszkola w Nieborowie i szachy trochę traktuje jeszcze jak puzzle czy klocki. Młodemu zawodnikowi pogratulować odwagi, że spróbował swoich sił ze   Zdzisław Orzechowski (po lewej) okazał sie bezkonkurencyjny
Robert Chojnowski
starszymi o kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat przeciwnikami. Puchary dla najlepszych wręczał osobiście Burmistrz Jan Kaliński na scenie na Starym Rynku.

- Nie pobiliśmy rekordu frekwencji z zeszłego roku, ale obecność 27 zawodników, którzy chcieli się sprawdzić w tej inteligentnej grze jest wynikiem satysfakcjonującym - mówi główny organizator zawodów Robert Chojnowski. - Cieszy dobra gra  juniorów z Nieborowa, zwłaszcza Zuzanna Mazgaj, Jan Karczewski i Gabriel Jagura dali się bardzo we znaki seniorom z Łowicza. Mam nadzieję, że za rok powalczą o podium w klasyfikacji generalnej. Widać, że takie turniej są bardzo potrzebne, a przy okazji służą integracji zawodników w różnym wieku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma