Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitewne wsparcie

W uroczystość apostołów Piotra i Pawła w katedrze łowickiej odprawiono Mszę św., podczas której modlono się za papieża Franciszka.

Eucharystię pod przewodnictwem bp. ordynariusza Andrzeja F. Dziuby koncelebrowali bp Józef Zawitkowski, bp senior Alojzy Orszulik, kanclerz kurii ks. Stanisław Plichta, ks. Zbigniew Pilichowski oraz ks. Stanisław Majkut. Modlono się w intencji papieża Franciszka, który prosił o modlitwę wielokrotnie, a szczególnie gorąco uczynił to podczas inauguracji swojego pontyfikatu. - Proszę o wstawiennictwo Maryję Pannę, św. Józefa, świętych Piotra i Pawła, św. Franciszka, aby Duch Święty towarzyszył mojej posłudze, a wam wszystkim mówię: módlcie się za mnie! - mówił wówczas papież.

Homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski. Nawiązał w niej do postaci apostołów Piotra i Pawła. - Odszedł ojciec święty Benedykt XVI, aby w modlitwie i samotności dopełnić swojej drogi krzyżowej. Z końca świata przyszedł nowy - Franciszek. Będzie nowy świat, będzie nowy Kościół - nawiązał do osoby nowego papieża bp Zawitkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama