Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Modlitewne wsparcie

W uroczystość apostołów Piotra i Pawła w katedrze łowickiej odprawiono Mszę św., podczas której modlono się za papieża Franciszka.

Eucharystię pod przewodnictwem bp. ordynariusza Andrzeja F. Dziuby koncelebrowali bp Józef Zawitkowski, bp senior Alojzy Orszulik, kanclerz kurii ks. Stanisław Plichta, ks. Zbigniew Pilichowski oraz ks. Stanisław Majkut. Modlono się w intencji papieża Franciszka, który prosił o modlitwę wielokrotnie, a szczególnie gorąco uczynił to podczas inauguracji swojego pontyfikatu. - Proszę o wstawiennictwo Maryję Pannę, św. Józefa, świętych Piotra i Pawła, św. Franciszka, aby Duch Święty towarzyszył mojej posłudze, a wam wszystkim mówię: módlcie się za mnie! - mówił wówczas papież.

Homilię wygłosił bp Józef Zawitkowski. Nawiązał w niej do postaci apostołów Piotra i Pawła. - Odszedł ojciec święty Benedykt XVI, aby w modlitwie i samotności dopełnić swojej drogi krzyżowej. Z końca świata przyszedł nowy - Franciszek. Będzie nowy świat, będzie nowy Kościół - nawiązał do osoby nowego papieża bp Zawitkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma