Nowy numer 50/2018 Archiwum

Biesiada u Apostołów Piotra i Pawła

W parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie w dzień odpustu została zorganizowana "Biesiada u Apostołów".

Podczas imprezy, którą wszyscy przybyli uznali za niezwykle udaną, odbył się m.in. koncert ewangelizacyjny. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali tu młodzi ludzie związani z Ewangelizacyjnym Projektem Artystycznym. Jak warto wspomnieć, EPA powołany został do uwielbiania Boga i przez to do ewangelizacji. Póki co, czyni to głównie śpiewem, choć w przyszłości chce umożliwiać wielbienie Boga każdym talentem, jaki istnieje. Zespół działa głównie w Warszawie, gdzie prowadzi modlitwy, wieczory chwały i koncerty uwielbienia. Młodzi artyści, którzy zaśpiewali i zagrali na żychlińskiej scenie, na dniach nagrają swoją pierwszą płytę.

Podczas biesiady parafialnej wystąpili także: dzieci z ŻDK, które przedstawiły spektakl „Smerfy”, Orkiestra Dęta z Godzianowa, grupa wokalna teatru „Metafora”, Dziecięcy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca z Pacyny. Bezpośrednio po koncercie odprawiona została Msza św. dziękczynna w intencji ofiarodawców, a po niej – zabawa taneczna, prowadzona przez zespół Boss. Oprócz tego dla każdego zostały przygotowane grochówka, różne stoiska gastronomiczne, loteria fantowa, liczne gry i zabawy oraz dla odważnych – ścianka wspinaczkowa, przygotowana przez OSP w Żychlinie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy