Nowy numer 42/2018 Archiwum

Przewrotni złodzieje

W nocy z 9 na 10 lipca, na drodze krajowej nr 8, turyści z Czech zostali okradzeni metodą "na koło".

Złodzieje jechali obok upatrzonego wcześniej pojazdu, pokazując na koło i rzekomą awarię. Zaniepokojony kierowca zjechał na pobocze i wysiadł z samochodu, chcąc zobaczyć usterkę. Zaciekawieni pasażerowie po chwili również opuścili pojazd. W tym momencie jeden ze sprawców wsiadł do mercedesa i odjechał nim. O całym zdarzeniu poinformowana została policja. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom, już kilka godzin po zdarzeniu mercedes został odnaleziony na terenie powiatu grójeckiego. Miał już zmienione tablice rejestracyjne. Policjanci z żyrardowskiej drogówki odnaleźli też skradzioną przyczepę campingową. Pojazdy zostały zabezpieczone i odholowane do Żyrardowa, a potem zwrócone właścicielom. Teraz policja szuka sprawców przestępstwa.

Żyrardowscy policjanci przestrzegają podróżnych przed kradzieżą pojazdu tzw. metodą "na koło". Polega ona właśnie na tym, że kilku złodziei jedzie obok upatrzonego auta i pokazują kierowcy, że ma awarię koła. Gdy ten zatrzymuje się i wysiada, by sprawdzić, co się stało, jeden ze złodziei wskakuje za kierownicę i odjeżdża.

Policja radzi, żeby w razie jakichkolwiek podejrzeń na drodze natychmiast dzwonić lub podjechać do najbliższego posterunku policji.  - Natomiast, gdy już musimy wyjść z samochodu, należy zawsze wyłączyć silnik i zabrać ze sobą kluczyki. Najlepiej robić to na stacjach benzynowych, które zazwyczaj są wyposażone w monitoring - podpowiadają policjanci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy