Nowy numer 3/2019 Archiwum

Boso przez puszczę

Grupa miłośników Puszczy Bolimowskiej 14 lipca na terenie parku zorganizowała akcję "Boso, ale w ostrogach".

W wędrówce bez butów wzięło udział 6 osób, które przez kilka godzin na bosaka wędrowały ścieżkami Puszczy Bolimowskiej. Wymarsz nastąpił o 8.30 spod „Grabskiego Sioła” w Budach Grabskich. W trakcie wędrówki uczestnicy bosej wyprawy poznawali ciekawostki dotyczące flory i fauny Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, a także praktyczne informacje, jak sobie radzić w przypadku, gdy zgubimy się w lesie czy jak nieść pierwszą pomoc.

Pomysł wyjścia bez butów w las wyszedł od Przemysława Ferfeta, miłośnika przyrody. – Wpadłem na to z nudy – żartuje pan Przemysław. – Pomyślałem, że jest to dobry pomysł, żeby trochę ludzi wyciągnąć z domu. Poza tym: kiedy chodzić na boska, jak nie latem? Ludzie zapomnieli już, jak jest to zdrowe i przyjemne. Wszyscy uczestnicy wyprawy sami siebie nazywają „puszczakami”, czyli ludźmi kochającymi las, przyrodę i piesze wędrówki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy