Nowy numer 42/2018 Archiwum

Fantastyczny konwent

Pierwszy Konwent Fantastyki "SkierCon" pokazał, że w Skierniewicach jest wielu pasjonatów "Gwiezdnych Wojen" i nie tylko.

Weekend 20 i 21 lipca był zarówno pracowity, jak i zaskakujący dla członków Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen „Utapau”. Po raz pierwszy zorganizowali konwent, na którym można było wysłuchać wielu prelekcji dotyczących fantastyki, mangi i anime, sprawdzić swoją wiedzę na ich temat w konkursach, a także wziąć udział w turniejach szachowych i gier planszowych. – Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą osób, które wzięły udział w spotkaniu. Zainteresowani przyszli jeszcze przed rozpoczęciem, a po kilkudziesięciu minutach mieliśmy już 100 uczestników. Ostatecznie w konwencie wzięło udział 500 osób – mówi Kamil "Chebeat" Gaćkowski, organizator. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem ludzi w różnym wieku, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a na turnieje planszowe przychodziły całe rodziny. Najwytrwalsi przez całą noc grali w League of legends – najpopularniejszą w ostatnim czasie grę. Członkami Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Gwiezdnych Wojen są ludzie od 12 do 25 lat i choć przygotowanie konwentu zajęło im wiele miesięcy i kosztowało dużo wysiłku, zachęceni zainteresowaniem, z jakim się spotkało to wydarzenie, nieśmiało myślą o zorganizowaniu kolejnego spotkania.  

  Na spotkanie przybyli zarówno dorośli, jak i dzieci.
Amanda Borowińska
  Najwytrwalsi grali w LoL do białego rana.
Monika Augustynika

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy