Nowy numer 21/2018 Archiwum

Premier w amerykańskiej bazie

W Łowiczu oficjalnie otworzono bazę magazynowo-logistyczną do poszukiwań gazu i ropy ze złóż łupkowych.

W sobotę, 3 sierpnia, w Łowiczu otwarto bazę do poszukiwań gazu i ropy ze złóż łupkowych amerykańskiej firmy United Oilfield Services. Centrum logistyczne składa się z 7. budynków o powierzchni blisko 9 tys. mkw. Znajduje się w łowickiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Strefa zachwalana jako nowa Ziemia Obiecana dla przedsiębiorców i jest jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarczych w Polsce.

Rano bazę do poszukiwań gazu i ropy ze złóż łupkowych zwiedził premier RP Donald Tusk. Po południu przy ul. Ekonomicznej odbyło się oficjalne otwarcie bazy z udziałem zaproszonych gości i pracowników. Wstęgę przecinali przedstawiciele władz samorządowych: wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Marcin Bugajski, starosta łowicki Krzysztof Figat, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński oraz prezes United Oilfield Services Dennis McKee. Amerykańska firma zainwestowała w łowicką bazę 35 mln zł. Pracę w nowym centrum znajdzie co najmniej 120 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma