Nowy numer 15/2024 Archiwum

Dziewiąty dzień: Rędziny - Jasna Góra

"Świadkowie wiary" to temat przewodni ostatniego dnia pielgrzymki.

Intencja dnia: dziękujemy Panu Bogu za to, że jako Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa po raz 18. mogliśmy pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Pani.

Podczas Apelu Jasnogórskiego modlę się w intencji diecezji łowickiej, bp. Andrzeja, bp. Józefa, bp. Alojzego i o umocnienie mojej wiary.

Rozważanie: APEL JASNOGÓRSKI

Chcemy pomnażać dobro, chcemy zaprowadzać pokój, chcemy czynić świat bardziej Bożym. Wyznajmy więc wiarę w Kościół, który taką właśnie misję pełni w świecie. To wyznanie jest kolejną częścią Wyznania wiary ludu Bożego napisanego przez papieża Pawła VI.

Wierzymy również, że królestwo Boże, mające tu na ziemi początek w Kościele Chrystusowym, nie jest z tego świata którego kształt przemija, i że wzrostu tego królestwa nie można uważać za to samo co postęp kultury ludzkiej czy też wiedzy lub techniki; lecz że wzrost ten dotyczy wprost coraz głębszego poznawania niedościgłych bogactw Chrystusowych coraz usilniejszego pokładania nadziei w dobrach Wiecznych, coraz żarliwszego odpowiadania na miłość Bożą i wreszcie coraz obfitszego szerzenia się między ludźmi łaski i świętości.

 

(Śpiew) Wyznając tę wiarę

i tą nadzieją ożywieni

wyczekujemy zmartwychwstania umarłych

i życia przyszłego wieku.

Błogosławiony Bóg, (3 x)

Święty, Święty.

Błogosławiony Bóg, (3 x)

Amen.

 

Ta sama miłość skłania również Kościół do ciągłej troski o prawdziwe korzyści ludzi, gdy chodzi o dobra doczesne. Albowiem chociaż nie przestaje on przypominać swym dzieciom, że tu na ziemi nie mają trwałego miasta, to jednak pobudza je, aby wedle swych warunków życiowych oraz zasobów przyczyniały się do wzrostu swego ziemskiego państwa, aby popierały sprawiedliwość, pokój i zgodę braterską między ludźmi i aby udzielały pomocy biedniejszym i nieszczęśliwszym braciom.

Usilnej troski, z jaką Kościół, oblubienica Chrystusowa, odnosi się do potrzeb ludzkich, do ich radości i oczekiwań, boleści i trudów, nie należy poczytywać za nic innego jak za gorące pragnienie towarzyszenia im, aby oświecać ich światłem Chrystusa i aby gromadzić oraz jednoczyć wszystkich w Nim, jedynym ich Zbawicielu. Nigdy zaś nie należy pojmować tej troskliwości w tym sensie, jak gdyby Kościół upodabniał się do spraw tego świata albo jakby słabnął w samym zapale, z jakim wyczekuje Pana i Jego wiekuistego królestwa.

Na koniec śpiewamy Apel Jasnogórski.

Konferencje ks. Bogusława Zemana na dziewiąty, ostatni dzień pielgrzymowania.

Ks. Bogusław Zeman - Konferencja poranna
www.lppm.pl

Ks. Bogusław zeman - Konferencja główna
www.lppm.pl

Ks. Bogusław Zeman - Konferencja wieczorna
www.lppm.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy