Tęsknią za proboszczem

W niedzielę 25 sierpnia w parafii pw. MB Miłosierdzia w Pilawicach odbyły się dożynki gminno-parafialne połączone z festynem rodzinnym.

Po dziękczynnej Mszy św., na placu przykościelnym rozpoczęło się wspólne biesiadowanie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się przejażdżki wozem strażackim z włączoną syreną. Dużo działo się również na scenie. Serię koncertów rozpoczęła sochaczewska orkiestra dęta. Odbył się też finał konkursu piosenki polskiej o nagrodę "Złotego Dzbana", która przypadła 10-letniej Oli Kwiatkowskiej.

Tym razem wśród uczestników festynu zabrakło proboszcza ks. Rajmunda Rzepkowskiego. Schorowany, prosto ze szpitala przesłał dźwiękowe podziękowania za modlitwę i życzył parafianom dobrej zabawy. To był wzruszający moment imprezy, gdy przez estradowe nagłośnienie zostały odtworzone jego słowa. Dało się odczuć tęsknotę parafian za swoim duszpasterzem.

Tego dnia zaprezentowały się zespoły Kanon i Classic, znane z wykonywania muzyki tanecznej, rockowa formacja Bridgetown, uczestnik telewizyjnego programu "Mam talent" Dariusz Hendel oraz lokalna gwiazda, czyli Pilawickie Jarzębiny, zespół stworzony przez parafianki. Wszyscy wystąpili charytatywnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..