Nowy numer 21/2018 Archiwum

Macewy jesienią

Już po raz drugi w Skierniewicach odbyła się edycja projektu "Skierniewicer".

Impreza poświęcona pamięci skierniewickich Żydów powstała z inicjatywy aktora i reżysera Leszka Mackiewicza i po raz kolejny przyciągnęła rzeszę publiczności. W dniach 29 – 31 sierpnia zainteresowani mieli szansę obejrzeć liczne wystawy fotograficzne, obejrzeć filmy o tematyce żydowskiej, wysłuchać recitali Dominiki Dawidowicz i Patrycji Zywert, obejrzeć spektakl skierniewickich grup teatralnych, a także wysłuchać fragmentów Księgi Skierniewic czytanych przez zawodowych aktorów i skierniewiczan.

Całość rozpoczęła się wernisażem wystawy fotograficznej pt. „Beit ilam” autorstwa Jerzego Piwowarskiego. – Zdjęcia wykonane są na cmentarzu żydowskim w Częstochowie – opowiadał fotograf pochodzący ze Skierniewic. – W zeszłym roku zaprezentowałem państwu dość przygnębiające zdjęcia zniszczonych macew. Dziś zapraszam do obejrzenia kadrów cmentarza w okresie jesiennym, w których poszukiwałem światła, koloru, zwróciłem szczególną uwagę na formę plastyczną – dodaje pan Jerzy. Organizatorzy z radością stwierdzają, że "Skierniewicer" cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wyrażają nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz skierniewickich imprez.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma