Nowy numer 3/2019 Archiwum

Przekonująca modlitwa

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka w diecezji łowickiej modlono się o pokój w Syrii i na świecie.

W wigilię święta Narodzenia NMP, bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył w bazylice katedralnej w Łowiczu nabożeństwu w intencji pokoju w Syrii i na świecie. Przed modlitwą wierni zobaczyli na ekranach apel papieża Franciszka, w którym gorąco zachęcał chrześcijan, a także wyznawców innych religii, żeby 7 września był dniem postu i modlitwy o pokój.

W sobotni wieczór ten gest pokoju był udziałem wiernych diecezji łowickiej. W kościołach i kaplicach modlono się w łączności z ojcem świętym, który poprowadził modlitewne spotkanie na Placu Świętego Piotra.

- Modlimy się o pokój. Jako ludzie wiary czynimy wszystko, co jesteśmy w stanie w tej intencji zrobić - mówił bp Dziuba do zebranych w katedrze łowickiej. - Pokój jest dobrem, który łączy ludzi. Niweluje wszelkie podziały i różnice. Ale ciągle musimy sobie uświadamiać, że pokój może dać tylko Bóg. On jest Ostatecznym i Jedynym dawcą pokoju. Zechciejmy bracia i siostry przyjrzeć się jak wygląda pokój w naszych rodzinach, między kapłanami, w domach zakonnych, w naszych sercach. Niech próba ożywienia pokoju w nas i wokół nas, będzie pięknym darem i autentyzmem naszej modlitwy o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Niech pokój w nas będzie najbardziej przekonująca modlitwą, która wybłaga u Boga dar pokoju dla wszystkich umęczonych, doznających śmierci, cierpienia, zniewagi, wypędzenia.

Nabożeństwo zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu. Wprowadzeniem do niej były wypowiedzi o pokoju papieża Pawła VI i Jana Pawła II, przytoczyli je bp Andrzej F. Dziuba i bp Alojzy Orszulik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy