GN 32/2018 Archiwum

30 lat minęło...

W sobotę 7 września Muzeum Regionalne im. W.S. Reymonta w Lipcach Reymontowskich obchodziło jubileusz 30-lecia.

Uroczystość rozpoczęli dyrektor muzeum Jerzy Murgrabia i starosta skierniewicki Mirosław Belina. Po powitaniu przybyłych gości dyrektor pokrótce przybliżył historię placówki, a następnie zaprosił zebranych do zwiedzania wystaw stałych i okolicznościowych, a także zbiorów magazynowych. Na co dzień w muzeum obejrzeć można wystawę przedstawiającą historię Lipiec Reymontowskich, postać Reymonta, wystawę planszową poświęconą życiu i twórczości noblisty. W budynku produkcyjnym manufaktury włókienniczej prezentowany jest komplet maszyn i urządzeń do pełnego cyklu produkcyjnego. Zobaczyć także można dawne narzędzia i sprzęty rolnicze oraz wyposażenie kuźni wiejskiej. Muzeum posiada także galerię współczesnej sztuki ludowej.

–  Najbardziej interesowały mnie zbiory magazynu mówi Marzena Jędrzejczak. Byłam w nich po raz pierwszy i jestem mile zaskoczona. Do dwóch mieszkalnych pomieszczeń na strychu prowadzą dość niebezpieczne schody, ale dla chcącego nic trudnego. Są tam stroje ludowe, rzeźby, kufry na ubrania, a także skrzynia i dwie kołyski, które miałam zaszczyt restaurować. Obejrzeć można także wystawę zdjęć z ekranizacji powieści "Chłopi".

Świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, na którym nie zabrakło urodzinowego tortu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma