Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wojskowe brzmienie

Niedzielny koncert muzyki poważnej w kościele MB Pocieszenia zainaugurował Europejskie Dni Dziedzictwa w Żyrardowie.

8 września w żyrardowskiej farze wystąpiła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Grzegorza Mielimąki wraz z wybitnym organistą Andrzejem Chorosińskim. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała utworów J.S. Bacha, S. Moniuszki, R. Wagnera, G. Verdiego, E. Griega i M. Musorgskiego. Gospodarzem był Bogusław Kaczyński. Jego pełne ciekawostek i anegdot zapowiedzi urozmaiciły wieczorny koncert, który odbywał się w ramach IV Europejskiego Forum Muzycznego, a zarazem inaugurował Europejskie Dni Dziedzictwa w Żyrardowie.

Kolejne wydarzenia w mieście związane z EDD zaplanowano na 14 września. Przewidziano m.in. zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej Osady Fabrycznej Żyrardowa mającej status pomnika historii, wycieczki kajakowe po rzece Pisi Gągolinie na terenie zabytkowego Parku Dittricha oraz koncerty muzyki poważnej w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I.J. Paderewskiego w Żyrardowie.

  Wnętrze żyrardowskiej fary
Archiwum Urzędu Miasta w Żyrardowie

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma