Nowy numer 48/2020 Archiwum

Starosta nie dojechał

Już po raz szósty młodzi szachiści z powiatu łowickiego rozegrali Turniej o Puchar Starosty Łowickiego.

Zawody przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Nieborowie. Tam znajduje się główny ośrodek szachowy w powiecie łowickim. To zasługa Roberta Chojnowskiego, nauczyciela wf i animatora szachów. W turnieju wystartowało 17 zawodników, w tym 5 dziewcząt. Obrońcą pucharu był Wojciech Białas. W sobotę nie miał dobrego dnia i zajął dopiero czwarte miejsce. Zwyciężył zdecydowanie Mateusz Brzozowski, zdobywając aż 8,5 pkt. na 9 możliwych (wygrał 8 partii i jedną zremisował). Drugi był Gabriel Jagura - to on, jako jedyny, zremisował z M. Brzozowskim. Trzecie miejsce wywalczył Jan Karczewski. Janek w ostatniej partii ograł wspomnianego W. Białasa i zasłużenie wyprzedził go w klasyfikacji końcowej.

Najlepszą dziewczyną była Weronika Staszewska, a Z dyplomem i pucharem zwycięzca turnieju Wojciech Brzozowski   Z dyplomem i pucharem zwycięzca turnieju Wojciech Brzozowski
Po prawej prezes UKS Pałac Nieborów Zbigniew Karczewski
Robert Chojnowski
najmłodszym zawodnikiem - pierwszoklasista Wojciech Gratys. Na uwagę zasługują niezłe wyniki drugoklasistek z Nieborowa - Elizy Placek i Aleksandry Białas. Puchary i nagrody rzeczowe wręczał - w imieniu starosty - prezes UKS Pałac Nieborów Zbigniew Karczewski.

Głównym sponsorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Nagrody zapewniły również: sklep "Agata” z Łowicza, firma Piast II z Płońska oraz pizzeria "Oaza" z Nieborowa.

- Jestem zadowolony z liczby szachistów, którzy wzięli udział w turnieju - mówi organizator i sędzia turnieju Robert Chojnowski. - Prezentowali wysoki poziom, nie brakowało niespodzianek. Cieszy również udział pięciu szachistek. Dziewczyny nie zawsze garną się do tego typu sportów. Szkoda tylko, że znów nie było pana starosty na jego turnieju.

W sobotę 21 września odbędzie się III Turniej o Puchar Prezesa Towarzystwa "Dom Ludowy" w Łowiczu. Do wzięcia w nim udziału zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek, poziom wiedzy i formy szachowej. W przerwach przewidziano bufet i słodkie niespodzianki dla najmłodszych. Turniej rozpocznie się o 10.30 w sali konferencyjnej Towarzystwa "Dom Ludowy" przy ul. Pijarskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama