Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bukiet i list w prezencie

Honorowy Obywatel Sochaczewa, budowniczy kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy w Boryszewie ks. prał. Józef Kwiatkowski świętował 80. urodziny.

Z okazji jubileuszu w środę 18 września, po porannej Mszy św., życzenia 100 lat w zdrowiu, kontynuacji rozpoczętych dzieł księdzu prałatowi przekazali poseł Maciej Małecki, przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta i burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Dostojny jubilat otrzymał bukiet kwiatów i list gratulacyjny, w którym poseł, przewodnicząca RM i burmistrz napisali m.in.:
"80 lat to piękny wiek. Przez osiem dekad można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości życiowych, przeżyć chwile szczęścia i wzruszeń, a patrząc wstecz, z dumą pomyśleć o dziełach, które się współtworzyło. Cała nasza wspólnota widzi i docenia, że ksiądz dziekan dobrze wykorzystał każdą chwilę ze swego życia, poświęcając je Bogu i Ojczyźnie.

W tak wyjątkowym dniu pragniemy podziękować księdzu za 33-letnią posługę kapłańską pełnioną najpierw w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a obecnie w parafii św. Wawrzyńca. Dziękujemy przede wszystkim za pracę i zaangażowanie włożone w budowę i upiększanie boryszewskiego kościoła. Właśnie takie trudne projekty potrafią z wiernych wydobyć najcenniejsze wartości - poczucie jedności, misji, wartego do wykonania wysiłku. W naszej i kolejnych pokoleń pamięci ks. dziekan pozostanie budowniczym tej świątyni, ale też budowniczym tamtejszej niezwykle silnej, zintegrowanej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy za wszystkie dzieła - te materialne i duchowe - jakie przez lata ksiądz inicjował i aktywnie wspierał.
W dniu jubileuszu pragniemy złożyć księdzu szczere gratulacje oraz wyrazy najwyższego szacunku. Wraz z nimi prosimy przyjąć najlepsze urodzinowe życzenia wszelkiej pomyślności i długich jeszcze lat życia w zdrowiu. Życzymy, by ksiądz nadal myślał globalnie, a działał lokalnie - z pożytkiem dla wiernych, przyjaciół, swego najbliższego środowiska".

Honorowy Obywatel Sochaczewa i zasłużony kapłan Józef Kwiatkowski urodził się 18 września 1933 r. w Topólnie. Szkołę podstawową i liceum ukończył w Gąbinie, tam też w roku 1952 zdał maturę. Wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecie, w archikatedrze warszawskiej 1 sierpnia 1957 roku. Zanim trafił do Sochaczewa, pracował m.in. w parafiach w Stanisławowie, Łowiczu, Markach, Warszawie. W lutym 1980 roku rozpoczął posługę duszpasterską w Sochaczewie-Boryszewie, gdzie został mianowany proboszczem parafii MB Nieustającej Pomocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama