Nowy numer 47/2020 Archiwum

Kajdanki do zabawy

Przez dwa dni policjantki żyrardowskiej komendy propagowały wśród uczniów podstawówek zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Trwa akcja profilaktyczna żyrardowskiej policji. 18 i 19 września w spotkaniach z policjantkami uczestniczyło ok. 650 dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2 i 7 oraz Szkoły Specjalnej nr 5 w Żyrardowie. Dwie policjantki z miejscowej komendy rozmawiały z dziećmi, jak bezpiecznie poruszać się po drodze zarówno pieszo, jak i rowerem. Dużą uwagę zwracały na to, żeby najmłodsi nie korzystali z dróg bez opieki. Poruszały również sprawę kontaktów z nieznajomymi, uczulając, żeby nie przyjmować od obcych żadnych upominków czy słodyczy oraz nie wsiadać z nimi do samochodów. Policjantki mówiły o wzajemnym szacunku, kulturze oraz przestrzeganiu zasad przyjętych w szkole i internacie.

Dzieci miały mnóstwo pytań do policjantek   Dzieci miały mnóstwo pytań do policjantek
Archiwum KPP w Żyrardowie
Funkcjonariuszki rozmawiały też o prawidłowym zachowaniu wobec rówieśników, nauczycieli i osób starszych. Młodszym dzieciom przybliżyły zawód policjanta, a zwłaszcza to, czym zajmują się policjanci ruchu drogowego. Dzieci wykazywały bardzo duże zainteresowanie i - korzystając z wizyty policjantek w ich szkołach - zadawały mnóstwo pytań. Funkcjonariuszki bardzo cieszyło, że dzieci pytały nie tylko o zawód policjanta, ale miały wiele pytań związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Dodatkowo - nie tylko najmłodszym - wielką frajdę sprawiła możliwość założenia kajdanek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama