Nowy numer 7/2019 Archiwum

Spotkali się u Maksymiliana

W czwartek 19 września do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczukach przybyła pielgrzymka uczniów z okolicznych szkół.

Około 400 dzieci z ośmiu okolicznych szkól dotarło pieszo do Szczuk. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubani, Gimnazjum w Lubani, Szkoły Podstawowej w Kłopoczynie i Szkoły Podstawowej w Trębaczewie znajdujących się na terenie parafii Lubania. Parafię Sadkowice reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkowicach i Gimnazjum w Sadkowicach. Z parafii Biała Rawska uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. Z miejscowej parafii przybyli uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Chodnowie.
 
Wraz z dziećmi do sanktuarium przybyli wychowawcy, dyrektorzy szkół, katecheci, siostra zakonna, rodzice oraz księża z okolicznych parafii. Uczestniczyli w uroczystej Mszy św. ku czci św. Maksymiliana, zwiedzili Kalwarię i zostali ugoszczeni przez proboszcza Szczuk ks. Zdzisława Madzio i parafian obfitym ciastem, owocami i gorącą herbatą. 
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL