Nowy numer 20/2019 Archiwum

Święto harcerzy

W Sochaczewie odbyły się XXII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Najważniejszym momentem święta harcerzy było odsłonięcie pomnika Ryszarda Kaczorowskiego.

Hufiec ZHP Sochaczew im. Żołnierzy II Batalionu 18 Pułku Piechoty był organizatorem XXII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Harcerze i harcerki przybyli do Sochaczewa już w piątek 20 września, żeby uczestniczyć w trzydniowym święcie, którego najważniejszym elementem było odsłonięcie pomnika ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Popiersie odsłoniła w sobotę 21 września wdowa po prezydencie Karolina Kaczorowska. Pomnik stanął przed siedzibą sochaczewskiego hufca przy ul. H. Sawickiej.

Wystawienie monumentu to inicjatywa miejscowych harcerzy. Nie bez przyczyny. Ryszard Kaczorowski był w 1940 roku komendantem chorągwi Szarych Szeregów w Białymstoku, od 2009 roku – harcmistrzem Rzeczypospolitej. Często gościł w mieście. W 2004 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Sochaczewa.

Dla przybyłych zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i seniorów zorganizowano zajęcia programowe i koncerty. W kościele parafii św. Wawrzyńca odprawiono Mszę św. w intencji mazowieckich harcerzy i prezydenta Kaczorowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL